Öğrenci topluluklarımızda görev almanızın kariyerinize olumlu etkileri

Tecrübe
Üniversite hayatınız süresince aktif rol aldığınız etkinlikler iş hayatını tecrübe etme fırsatı verir. Etkinlikler ve topluluk üyeliği yetenekleriniz doğrultusunda ilk adımların atıldığı ve deneyimlerin kazanıldığı yerlerdir. Bu sırada karşılaşacağınız ve çözüme kavuşturacağınız hatalar iş yaşamında karşılaşılacağınız problemlerin bir benzerlerini daha önce çözdüğünüzden, çözüm üretmede kolaylık sağlar.
 
Sorumluluk
Toplulukta ve düzenlenen etkinliklerde alacağınız sorumluluklar iş hayatınızda sizi daha özgüvenli yapar. Özellikle birlikte çalışmak ve gruba karşı sorumluluk duyma bilinci gibi davranış ve becerileri kazanmanıza yardımcı olur.
 
Motivasyon

Topluluklarca gerçekleştirilen çeşitli etkinlikler sırasında aldığınız görevleri yerine getirmek özgüveninizi artırır. Bu başarılar sizi ileride yapacağınız işler için daha istekli kılar. Etkinlikler süresince edindiğiniz arkadaşlıklar hayat motivasyonunuzu artır.  
 
Eğlence
Dersleriniz dışında başka bir aktivite ile uğraşmak sizi dinlendirir ve eğlendirir. Çeşitli aktivitelerin düzenlenmesine ve işleyişine katkıda bulunarak stres atabilir, eğlenceli vakitler yaşayabilirsiniz.    
 
Networking
Etkinlik hazırlığı aşamasında farklı alanlarda yeni insanlarla tanışma fırsatı bularak çevrenizi geliştirebilirsiniz. Geliştirdiğiniz çevreniz ise iş hayatınızda sizlere bağlantılar sağlayarak önemli olanaklar yaratma imkanı sağlar. Bireysel olarak veya başkalarıyla iş birliği içinde olmanız, çevrenizdeki toplumsal sorunlarla ilgilenebilme ve bunların çözümüne yönelik projeler geliştirebilme ve uygulayabilme becerinizi artırır.
 
Liderlik
Topluluklarda sorumluluk aldıkça deneyim kazanır, karşılaşacağınız sorunları çözerek kendinizi geliştirebilirsiniz. Bu süreç aynı zamanda liderlik vasıflarınızın gelişmesine de yardımcı olur.
 
İş Bulma
Topluluk etkinlikleri sayesinde şirketlerle yakın temas kurabilirsiniz. Bu sırada kendinizi gösterme fırsatına sahip olursunuz. Bu da size daha kolay iş ve staj bulma imkanı sunar.
 
Takım Çalışması
Bir topluluğun parçası olarak birlikte etkinlikler yaparken takım çalışmasına alışırsınız. Gerçekleştirilen etkinlikler ekip olarak birlikte hareket edebilme becerilerinizi geliştirir. Birlikte çalışma süresince kendinize ve çevrenizdekilere karşı güven duygunuz gelişir.